kalendarz

Zarejestruj Wizytę

Szczepienia ochronne

Według aktualnego stanu wiedzy medycznej, szczepienia ochronne są na dzień dzisiejszy najsilniejszym środkiem w zapobieganiu i zwalczaniu chorób zakaźnych na świecie. Dzięki powszechnemu programowi planowych szczepień, udało się skutecznie wyeliminować część chorób, które w przeszłości dziesiątkowały ludzkość.

W Polsce od 6 tygodnia aż do 19 roku życia. Dzieci otrzymują szczepienia wg specjalnego Kalendarza szczepień. Również osoby wybierające się za granicę lub przechodzące zabiegi w szpitalach powinny poddać się szczepieniom.

Uwaga: Nie wolno poddawać szczepieniom osoby przechodzące infekcje. Każdorazowo do szczepień kwalifikuje lekarz.

Odporność po szczepieniu utrzymuje się od kilku tygodni do kilku lat, w zależności od rodzaju szczepionki ilości przebytych szczepień oraz stanu ogólnego pacjenta w chwili szczepienia.

Ważne jest by pamiętać o szczepieniu dzieci, dzięki temu nie będzie ono narażone na zachorowanie na chorobę zakaźna oraz jej powikłania. W razie wystąpienia niepożądanych objawów po szczepieniu, prosimy o udanie się do lekarza i zbadanie przyczyn.

Dodatkowe informacje o szczepieniach znajdą Państwo na stronie Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej we Wrocławiu (http://www.psse.wroc.pl), bądź kontaktując się pod numerem telefonu 71 329-58-43

pacjent przyjmujący szczepienie